Ekmek İsraf Etme

T.C. Toprak Mahsulleri Ofisi

Haberler / 3.Tüketici Hukuk Sempozyumu’nda ekmek israfı konusu da ele alınacak.25 Eylül 2013

3.Tüketici Hukuk Sempozyumu’nda ekmek israfı konusu da ele alınacak.

 

21-22 Kasım 2013 tarihleri arasında Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsü Gözaçan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 3. Tüketici Hukuku Sempozyumu’nda, ekmek israfı konusu da ele alınacak.

TBMM, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Rekabet Kurumu ve Doğuş Üniversitesinin düzenleyici kurulunda bulunduğu, Tüketici Hukuku Enstitüsü tarafından geleneksel olarak düzenlenen sempozyumda, yerli ve yabancı akademisyenler, kamu kurumların ve sektörün üst düzey yetkilileri ve Yargıtay hâkimleri, gündemde olan meseleler ve sıklıkla yapılan hatalar ve yanlış uygulamalar konusunda sunum yapacaklar.

Sempozyumda doğrudan, ilgili sektörlerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ile tüketici hakları konusunda merak edilen her şey masaya yatırılacak. Her sene sempozyumdan çıkan bildiriler ve sonuçlar, sektörün ve tüketicilerin kırmızı çizgilerini belirliyor.

Genel Müdürlüğümüzün “destekçi kuruluşlar” arasında olduğu sempozyumda, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. M. Fadıl YILDIRIM tarafından “Sürdürülebilir Beslenme Açısından Tüketicinin Korunması ve Ekmek İsrafının Önlenmesi” konulu bir bildiri sunulacak.

Sempozyum hakkında detaylı bilgi www.isocl2013.com adresinden öğrenilebilmektedir.